Now Reading
Moda Tasarımcısı Gamze Saraçoğlu

Moda Tasarımcısı Gamze Saraçoğlu

Gamze Saraçoğlu

Moda Tasarımcısı Gamze Saraçoğlu genç yaşta başarılı olan, ilham alınması gereken isimlerden birisi.

Dünya çapında çok önemli bir marka işbirliğini de geçtiğimiz yıl gerçekleştirdi. Disney kahramanı Mickey’nin 90. yıldönümü kutlamaları kapsamında Penti, Hayat Su ve Taç Linens için hazırladığı çok tatlı koleksiyonları mutlaka görmüşsünüzdür.

Kendisi ile gerçekleştirdiğim sohbette sizler için de giyim tüyoları aldım.

Keyifle okumanız ve faydalanmanız dileğiyle.

Gamze Saraçoğlu - Mickey Mouse Kolleksiyonları

Çok genç yaşta çok başarılı işlere imza attınız. Hayata bakış açınız o dönemlerden bugüne nasıl bir değişim geçirdi, biraz anlatabilir misiniz?

Çok genç yaşta markamı kurdum. 15 sene içinde kendi olgunlaşma sürecimde markam da olgunlaştı. Zamanla kendinden emin bir marka oldu. Zaman içinde doğru karar almanın önemini anladım. Markamı hiçbir zaman popüler kültüre dahil etmedim. Kendi çizgisi olan, yolu olan, özgür bir marka olmasını istedim. Geldiğimiz noktada markamın konumu ve duruşundan oldukça memnunum.

Moda Tasarımcısı Gamze Saraçoğlu

Siz sade ve şık giyiniyorsunuz. Kıyafet seçiminde hangi unsurları dikkate alıyorsunuz?

Doğal materyallerden üretilmiş olması ve giydiğim zaman kendimi içinde mutlu ve iyi hissedeceğim kıyafetleri tercih ediyorum. Doğru kalıp uygulaması ve kaliteli malzeme kullanılması benim için çok önemli.

Bir kadının giyim stili sizce karakterini belli eder mi? Yıllardır bu işi yapan biri olarak içeri giren bir kadının giyiminden nasıl biri olduğunu anlayabiliyor musunuz?

Bugüne kadar yüzlerce kadına kıyafet tasarladım. Zamanla vücut dilini okur hale geldim. Zamanla bakışı, duruşu, ses tonundan bile artık karşımdakinin mesajını okuyabiliyorum.

Sizce kadınlar kıyafet seçimlerinde nasıl hatalar yapıyorlar? Bir ortama girdiğinizde ya da sokakta yürürken gözünüzü bu anlamda neler rahatsız ediyor?

Türk kadını kendine bakmayı biliyor. Dünyadaki global modayı glocal hale getirerek uyguluyor. Dünyada trend olan parçaları kendi geçmişinden getirdiği algı ile yorumlayarak günümüze uyarlıyor. Öte yandan bakımlı Türk kadınlarını sokakta görmekten mutluluk duyuyorum.

Hem iş hayatında hem de sosyal hayatında şık ve rahat giyinmek isteyen kadınların gardrobunda olmazsa olmazları nelerdir?

İyi kulplu siyah bir pantolon, beyaz gömlek, trençkot, iyi  kulplu siyah  bir elbise, şık bir stiletto ve babet.

Giyinme konusunda kadınlara verebileceğiniz en önemli 3 altın tavsiyeniz nedir?

  • Abartıdan uzak durmaları,
  • Trend parçalar yerine kendilerine, vücutlarına uygun parçalar seçmeleri,
  • Giydikleri kıyafetleri içinde kendilerini iyi hissetmeleri.

Uygun bütçeyle şık giyinmek mümkün mü? Bu konuda neler tavsiye ederseniz?

Tabii ki. Global markaların büyük indirimleri her sezon sonunda oluyor. Oralardan klasik parçalar alınabilir. Öte yandan birçok marka zaten dönem trendlerini ve klasik parçaları oldukça iyi yorumlayarak koleksiyonlara katıyor. Az ve öz parça almak bu işin en doğru yolu.

 

 

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

© 2022 Kadın Gezegeni ⎪ Tüm hakları saklıdır, izinsiz kullanılamaz.