Now Reading
Kurbağa ve Murbağa Serisi

Kurbağa ve Murbağa Serisi

Kurbağa ve Murbağa'yla Dört Mevsim

 Kurbağa ve Murbağa

Sürdürülebilir yaşam, tabii ki onu destekleyen arkadaşlıkların ve ilişkilerin de farklılıklara, engellere, zıtlıklara rağmen devam ettirilmesi ile bağlantılıdır. Bunun temelinde ise karşılıklı güven, sevgi ve anlayış yatar. Arnold Lobel’in hem resimleyip, hem yazdığı Kurbağa ve Murbağa serisi çocuklarınıza uzun soluklu ilişkilerin temellerini öğretirken, kim bilir, belki sizlere de zamanla geri plana atmış olduğunuz değerleri hatırlatır…

Arnold Lobel, anlatıcısı ve resimleyicisi olduğu hikayelerde içinde yaşadığımız doğayı anlamlandırmaya yardımcı oluyor. Bu şekilde küçük okurlarına, zamanın akışı gibi, evrenin temellerini anlatırken insan olmanın temellerini anlatmayı da ihmal etmiyor. Yardımlaşmayı, arkadaşlığı, paylaşımı, hakları ve özgürlükleri anlatırken, korku ve cesaret gibi kavramların da yeniden düşünülmesini sağlıyor.

Kurbağa ve Murbağa Serisi; Sıkı Dostlar, Ayrılmaz İkili, Dört Mevsim, Eğlenceli Günler kitaplarından oluşuyor.

Seriye ve yazarın diğer kitapları olan Çekirgenin Yolculuğu, Fil Amca ve Baykuş Evde Tek Başına’ya Kelime Yayınları’nın web sitesi www.kelimeyayinlari.com üzerinden ve kitap satan her yerden ulaşabilirsiniz.

Kurbağa ve Murbağa Serisi Uzun soluklu ilişkilerin temellerini öğretiyor!

 

Sıkı Dostlar Kurbağa ve Murbağa

Sıkı Dostlar

Birbirlerine mektuplar yazan, hikayeler anlatan, birlikte yüzmeye giden ya da kayıp düğmeleri aramaya koyulan, kısaca her şeyi hep birlikte yapan yakın iki dostu ayırmak hiç mümkün olabilir mi? Kurbağa ve Murbağa’nın hikayesinde okuyalım…

Ayrılmaz İkili Kurbağa ve Murbağa

Ayrılmaz İkili

Karakterleri her ne kadar farklı da olsa, Kurbağa ve Murbağa birbirinden hiç ayrılmaz. Ne de olsa dost olmak bunu gerektirir. Bu beş hikaye, çiçekleri, kurabiyeleri, cesareti, rüyaları ama en önemlisi arkadaşlığı anlatıyor.

Kurbağa ve Murbağa'yla Dört Mevsim

Dört Mevsim

Kış, ilkbahar, yaz, sonbahar… Kurbağa ve Murbağa hangi mevsim olursa olsun ayrılmayan iki dost. Arkadaşlığın mevsimi olmaz çünkü! Yazın sıcak günlerinde dondurma yiyor, kışın kızakla kayıyorlar. Ne olursa olsun yıl boyunca eğlenmenin yolunu buluyorlar.

Kurbağa ve Murbağa'yla Eğlenceli Günler

Eğlenceli Günler

Günleri eğlenceli kılan arkadaşlıklardır! Kurbağa ve Murbağa birlikte uçurtma uçurur, Murbağa’nın doğum gününü kutlar ve Kurbağa’nın anlattığı korkunç öykülerden birlikte korkarlar. Yılın her günü, birlikte eğlenmenin yolunu bulurlar.

Arnold Lobel: Amerika’lı çocuk kitabı yazarı ve illüstrator Lobel 1933’de doğdu. New York’ta büyüdü ve Pratt Institute’de eğitim gördü. Uzun bir süre hayatını kazanmak için bir süre gazete ve dergilerde çalıştıktan sonra ilk kitabını 1971’de yayımladı. Kitaplarıyla hem yazar, hem illüstrator olarak pek çok ödüle layık görüldü. En bilinen serisi Kurbağa ve Murbağa daha sonra Broadway’e uyarlandı.

Yazan ve Resimleyen: Arnold Lobel

İngilizce’den Çeviren: Ece Özkan

Sayfa: 64
Yayınevi: Kelime Yayınları

 

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

© 2022 Kadın Gezegeni ⎪ Tüm hakları saklıdır, izinsiz kullanılamaz.