Now Reading
İzlerken Motivasyonunuzu Arttıracak 4 Netflix Belgeseli

İzlerken Motivasyonunuzu Arttıracak 4 Netflix Belgeseli

İzlerken Motivasyonunuzu Arttıracak 4 Netflix Belgeseli

Çağımızın en büyük dizi ve film platformlarından biri Netflix. En az sosyal medya kadar vaktimizin çoğunu bu platformda geçiriyoruz. Netflix, dizi ve film yapımlarıyla olduğu kadar belgeselleriyle de ön plana çıkıyor. Sayısız belgeselin yer aldığı platformda, daha iyi yaşam için seni motive edecek belgeseller de yer alıyor. Daha izlerken dönüşmeye başladığınız, izledikten sonra çakralarınızı açan ve hayatınızı düzene sokmak için sizi hemen harekete geçirecek o belgeselleri sizler için listeledik.

1. Heal (Şifa) 

Kendi şifacımız kendimiziz. Bunu belgeseli izlerken çok net bir şekilde anlıyorsunuz. Belgeselde anlatılanlar zaten başka bir şey düşünmemize olanak tanımıyor. Ruhumuz, bedenimiz ve zihnimizin bir bütün olduğunu çok net bir şekilde anlıyorsunuz. Hatta ve hatta zihnimizin bedenimiz üzerindeki etkilerine de şahit oluyorsunuz. İçimizde yer alan ve keşfedilmeyi bekleyen o mucizevi iyileştirici güç ile bizleri tanıştıran Heal belgeselini izlemenizi kesinlikle tavsiye ediyoruz.

2. Minimalism: A Documentary About The Important Things (Minimalizm: Önemli Şeylere Dair Bir Belgesel)

Son zamanlarda sıklıkla duyduğumuz minimalizm akımı hakkında detaylı bilgi edinmek isteyenlerin kesinlikle izlemesi gereken bir belgesel. Minimalizm felsefesi hakkında merak ettiğiniz her şeyi, hatta felsefenin özünü bu belgeselde bulabilirsiniz. Ryan Nicodemus ve Joshua Fields Millburn isminde iki arkadaşın, kendi içsel yolculuklarından bahsettikleri bir dizi etkinliklerden kesitler yer alıyor belgeselde. Ortalamanın üzerine para kazanan, kazandıkça harcayan bu iki arkadaş, bu durumun ruhlarını doyurmadığını fark ettiklerinde başlayan ve akabinde Minimalizm: Anlamlı Bir Yaşam isimli kitabı yayınlıyorlar ve bu akımı tüm dünyaya duyurmayı hedefliyorlar.

3. Tony Robbins – I’m Not Your Guru (Ben Sizin Yol Göstericiniz Değilim)

Kişisel gelişime ve yaşam koçluğu gibi konulara ilgiliyseniz bu belgeseli kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyoruz. Amerikalı bir yaşam koçu, girişimci ve yazar olan, Bill Clinton, İngiliz Kraliyet Ailesi mensupları, ünlü sporcular, milletvekilleri ve büyük şirketlerin CEO’larıyla çalışmış olan Tony Robbins’in, o çok ünlü seminerlerinden birine konuk oluyoruz. Her yıl sadece 6 günlüğüne gerçekleşen, dünyanın dört bir yanından insanların akın ettiği ve katılım ücretinin 5 bin doların üzerinde olduğu Date With Destiny (Kaderle Randevu) seminerinin tüm perde arkasını izleme şansına erişebiliyorsunuz. Tony Robbins’in ilk kez kamera kaydına izin verdiği bu belgeselde, Robbins’in danışanlarıyla nasıl çalıştığına da şahit olacak ve büyük bir şaşkınlığa uğrayacaksınız.

4. The American Meme

Artık herkesin bir sektör olarak kabul etmesi gereken influencerlık ve influencerların iç dünyasına yüzeysel de olsa giriş yapan eğlenceli bir belgesel The American Meme. Sosyal medya fenomenleri, onların yüksek standartlara sahip hayatları, marka işbirlikleri, beğenileri ve takipçileri… Sosyal medyanın şatafatlı dünyasını merak edenler için buzdağının görünmeyen kısımları anlatılıyor belgeselde.

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

© 2022 Kadın Gezegeni ⎪ Tüm hakları saklıdır, izinsiz kullanılamaz.