Now Reading
Evimizde Bulunması Gereken Aromaterapik Yağlar Nelerdir?

Evimizde Bulunması Gereken Aromaterapik Yağlar Nelerdir?

Nerolinn markasının kurucusu, kimyager Emine Koçer bizlere evimizde bulunması gereken aromaterapik yağları anlattı.

Keyifle okumanız ve faydalanmanız dileğiyle.

Uçucu yağlardan özellikle elinizin altında olmasını önerdiğim;

Gül yağı &  gül suyu: Ruhsal olarak bunaldığınızda yüzünüze, ağzınıza püskürtmeniz konstrasyonu sağlar. Gül yağını koklamak bile bütün çakralarınızı açmanıza odaklanmanıza yardımcı olur.

Lavanta yağı: Yanıklarda önce gülsuyu hemen ardından lavanta yağı uyguladığınızda leke iz olmasını engelliyor. Sonrasında kantaron yağı uygulayabilirsiniz.

Citronelle yağı: Tek başına bile sivrisinek kovucu olarak kullanabilirsiniz. Baş ağrısına da iyi gelir.

Nane yağı: Yolculuk esnasında mide bulantısı için yanınıza taşıyabilirsiniz. Konsantrasyonu ve odaklanmayı da artırır. Soluduğunuz havayı temizler.

Ayrıca Çayağacı Yağı, Ardıç, Adaçayı, Biberiye,Defne Yağı bunların olmasını öneriyorum.

Çünkü bunları farklı amaçlar için de kullanıyoruz. Antiseptik, antibakteriyel özelliklerde dezenfektan olarak kullanıyoruz, yara yanık müdahalelerinde kullanıyoruz.

Sabit yağlardan elinizin altında olmasını önerdiğim;

Hindistan cevizi yağı: Sabah uyanır uyanmaz hindistan cevizi yağı ile gargara yapmak

Kantaron yağı: Yara yanık tedavilerinde evinizde olası bir karışım yoksa ilk tercihim gül suyu ve kantaron yağıdır. 

Kekik yağı: Antiseptik özelliği çok yüksektir. Özellikle bakteriyel durumlarda. Evi temizlerken bir iki damla kekik yağını bir kova suyun içine atıp bütün evi dezenfekte edebilirsiniz. O kadar güçlüdür ve kullanım alanı oldukça geniştir.

Çörek otu yağı: Her derde devadır. Dahilen ya da salatalarınızın içine ekleyerek kullanabilirsiniz. Haricen de saç bakımı ve tırnak bakımında etkilidir.

Karışım olarak da kendi laboratuarlarımızda ürettiğimiz, içinde birçok aromaterapik yağlar bulunan “Herbal Mix” karışımımızı önerebiliriz.

Yine bizim karışımızım olan “Cold Krem” kullanım amacının çok fazla olması ile birçok farklı durumda da yardımcı bir üründür. 

Not: Tüm bu yağları doktorunuza danışmadan lütfen kullanmayınız. Ek olarak kullanılan yağların bitkilerin özlerinden doğal yöntemlerle elde edilen ve dahilen kullanılabilen yağlar olduğundan emin olmanızı öneririz.

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

© 2022 Kadın Gezegeni ⎪ Tüm hakları saklıdır, izinsiz kullanılamaz.