Now Reading
Doğal Taşların Enerjileri

Doğal Taşların Enerjileri

değerli taşların enerjileri

Doğal Taşlar

Doğal Taşların Enerjileri!

Doğal taşlar, doğanın bize sunduğu en kıymetli hazinelerden biri. Taşların enerjisi artık yadsınamaz bir gerçek. Bu enerjiyi hem kendimiz hem de bulunduğumuz ortamlar için kullanarak fayda sağlayabiliriz.

Bu alanda kullanabileceğimiz sayısız taş var. Enerji ve Şifa anlamında kullanılan taşların en bilinen ve en fazla kullanılanları hakkında Sevgili Betül Günay’dan bilgiler aldık. Daha fazla detay öğrenmek isterseniz yazılarını www.degerlitaslar.gen.tr adresinden takip edebilirsiniz.

Keyifle okumanız ve faydalanmanız dileğiyle.

Ağrılar için Kehribar

Kehribar

Milyonlarca yılda fosilleşerek oluşan Kehribar gerçek bir şifa taşıdır. Kehribar taşının en bilinen özelliği ağrıyı alması ya da hafifletmesidir. Asıl etki alanı boğaz bölgesi ve tiroid bezleridir. Ancak ağrıyan herhangi bir bölgeye konulduğunda ağrıyı hafiflettiğini hissedeceksiniz.

Yetişkinlerde olduğu kadar bebeklerin diş çıkarma dönemlerinde de kullanılabilir. Kehribar diş çıkarma dönemindeki bebeğin ağrısını ve ağız salyasını azaltarak bebeğin bu dönemi daha huzurlu geçirmesine yardımcı olabilir. Ancak bebeklerde yutma riskine karşın mutlaka gözetim altında kullanılması çok önemlidir.

Enerji için Kuvars Grubu

Kristal Kuvars

Kuvars grubu taşları enerji bakımından en verimli gruptur. Kristal kuvars ise bu grubun anası niteliğindedir. Bu taşın enerjiyi tutma, toplama, düzenleme, boşaltma ve pozitife çevirme gücü vardır. Kuvars taşını elinizde tutmak biyomanyetik alanınızı ikiye katlar. Negatif enerjiye karşı etkili bir koruyucudur. Ortamdaki radyasyonu emer ve bünyesinde toplar. Bu sebeple özellikle ofislerde, çalışma ortamlarında bilgisayarın yanında bulundurulması küçük bir tavsiyedir.

Kristal Kuvars

Ametist

Taşlardan bahsediyorsak Ametist’ten bahsetmeden olmaz. Kuvars grubu ailesinden olan Ametist, enerji, mutluluk, huzur ve canlılık taşıdır. Enerji yüklü bir taş olduğu için çoğu insan üzerinde canlandırıcı bir etki yapar. Yaydığı enerji her zaman size fayda sağlar ve olumsuzluklardan korur. Sürekli üzerinizde taşıyabileceğiniz gibi evinizde ya da işyerinizde bulundurmanız da enerjinizi yükseltecektir. Pembe kuvars yada kristal kuvars ile birlikte kullanılması etkisini arttıracaktır.

Pembe Kuvars

Pembe kuvars, kuvars grubunun en sevgi dolu taşıdır diyebiliriz. Pembe kuvars yatıştırıcı etkisi ile kalbi rahatlatır. Sevgi ve aşk taşıdır. Hücreleri yenileme özelliği vardır. Bu sebeple iyileştirici özelliği vardır ve bedenin direncini arttırır. Duygusal dengeleyicidir. Depresyona karşı etkilidir, kişinin öz güvenini kazanmasını sağlar.

Pembe Kuvars

Unutkanlık için Granat (Lal Taşı)

Birçok renkte bulabileceğiniz granat taşının en bilineni koyu kırmızı – bordo renkli olanıdır.  Çek Cumhuriyetinde “Bordo Elmas” olarak anılan Granat diğer adıyla Lal taşı bu ismi fazlasıyla hak ediyor. Dış güzelliği kadar şifa açısından da oldukça etkili bir taştır.  Unutkanlığı olanlar için granat oldukça etkilidir. Unutkanlığa iyi gelmesinin yanı sıra kan dolaşımını düzenler ve kanı temizler. Ayrıca huzur ve şefkat taşıdır.

Granat lal taşı

Denge için Aytaşı

Aytaşı etkili bir denge taşıdır. Ruhsal (duygusal) ve fiziksel dengeyi sağlar. Güneş taşı* ile kullanıldıklarında denge daha etkili sağlanır. Aytaşı özellikle kadınlar üzerinde olumlu etkilere sahiptir. Doğumu kolaylaştırır, adet dönemini düzenler, menopoz dönemini kolaylaştırır.

*Güneş Taşı (Sunstone): Yaşama Gücünü sembolize eder. Enerji ve sağlık verir. Aytaşı ile kullanıldığında enerjileri dengelenir ve etkileri artar. Bir nevi Güneş taşı ‘Yang’, Aytaşı ‘Yin’ dir.

Aytaşı

Şans Taşı Aventurin

Şans taşı olarak bilinen Aventurin, güçlü bir şifacıdır. Bedenin canlılığını ve fiziksel gücünü arttırır, vücudu elektromanyetik kirlilikten temizler. Duygusal bakımdan denge sağlarken depresyona karşı da etkilidir. Bu sebeple mutluluk taşı olarak da adlandırılabilir. Ayrıca hafıza, göz sağlığı ve tansiyon gibi rahatsızlıklar içinde iyileştiricidir.

Aventurin

Son olarak belirtmek gerekir ki;

  • Taşların sayısız şifasından faydalanmak için taşınızı aldıktan sonra hem enerji hem fiziksel anlamda mutlaka temizlemelisiniz.
  • Dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise özellikle Ametist gibi kuvars grubu kristallerde, taşınıza bir başkasının dokunmasına izin vermemelisiniz. Bu enerji açısından kirliliğe sebep olacaktır ve baş ağrısı vb. olumsuz etkilere sebep olabilmektedir.
  • Ayrıca her taş faydalı değildir. Bazı taşlar hiç kullanılmamalı, bazı taşların kullanım şekli araştırılmalıdır. Bu sebeple bir taşı kullanmadan önce özelliklerini araştırmakta fayda var.
  • Doğal taşların enerjilerinden en iyi şekilde faydalanmak için, eğer ki takı olarak kullanmayı düşünüyorsanız, taşın teninize değmesine dikkat edin.
  • Burada paylaştığımız bilgiler taşların iyileştirici enerjisinden fayda sağlamak için elbette ama asla hekime danışmanın yerine geçemez. Herhangi bir rahatsızlığınız olduğunda mutlaka öncelikle hekime danışın.
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

© 2022 Kadın Gezegeni ⎪ Tüm hakları saklıdır, izinsiz kullanılamaz.