Now Reading
Boyun ve Dekolte Güzellik Sırları

Boyun ve Dekolte Güzellik Sırları

Boyun Güzellik Sırları

Güzellik Sırları

Güzellik ve cilt bakımı konularında her zaman kendisine danıştığımız Uzman Estetisyen-Güzellik Danışmanı Seval Güngören boyun ve dekolte güzellik sırları konusunda bize ipuçları verdi.

Ayrıca kendisini @medilaseristanbul sosyal medya hesabından takip ederek hem enerjisinden hem de güzellik önerilerinden yararlanabilirsiniz.

Keyifle okumanız ve faydalanmanız dileğiyle.

Uzman Estetisyen -Güzellik Danışmanı Seval Güngören
Uzman Estetisyen -Güzellik Danışmanı Seval Güngören

Dekoltenin Büyüsü

Dekolte bir kadını güzel ve alımlı gösteren yerdir. Aynı zamanda yaşlanmanın da en belirgin belirtileri ilk bu bölgede başlar.

Peki boyun ve dekolte bölgesinin bakımı nasıl olmalı?

Öncelikle bizim dikkat etmemiz gerekenler ve dışarıdan yapılacaklar olarak ikiye ayırabiliriz.

Genetik ve yapısal olarak şanslı mıyız? Bunu sormalıyız. Değilsek de üzülmeyelim her şeyin  bir çaresi var!

Boyun Güzelliği

Boyun ve Dekolte Bölgesinin Temizliği ve Nemlendirilmesi

Bizim bu bölgeye yapmamız gereken bakımlar arasında mutlaka yüzümüze uyguladığımız temizleme ritüelini bu bölgeye de dahil etmek olmalı. Haftada bir kez  peeling işlemi yaparak bu bölgedeki kan dolaşımını arttırabiliriz. Yüzümüze uyguladığımız gibi bu bölgeyi de nemlendirmek, buranın daha geç kırışmasını sağlayacaktır.

Boyun Güzellik Sırları

Duruş Pozisyonlarının Önemi

Başka dikkat edilmesi gereken diğer konuda duruş bozukluğu. Örnek verirsek; göğüslerimizi iki kolumuzun arasına sıkıştırarak uyumak göğüs arası çizgilerinin daha fazla belirginleşmesine, boynumuzu telefona bakarken ve kitap okurken aşırı eğmek ise  boyun çizgilerimizin belirginleşmesine sebep olacaktır.

Yüz ve Boyun Masajı

Boyun masajı

Dekolte bölgenize ve boynunuza yukarıdan aşağıya doğru minik hareketlerle masaj yapmak da kan dolaşımının hızlanması için faydalıdır.

Hem bu bölgenize hem de yüzünüze uygun, özel olarak tasarlanmış masaj aleti de kullanabilirsiniz.

güzellik sırları

Güneşten Korumak

Dekolte bölgesi yapı itibari ile en ince ve hassas yerlerden biridir, bu sebepten bu bölgeyi güneşten korumak çok önemli!

Otuz yaş sonrası kadınlarda en çok lekelenen yerler yüzümüz, ellerin üzeri ve dekolte bölgesidir. Güneş sadece cilt lekelenmelerinde değil, cilt üzerinde oluşturduğu tahribattan sebep yaşlanmanın en önemli faktörlerinden biridir.

Genetik faktörlerden sebep veya önceden oluşmuş göğüs arası ve boyun çizgilerimiz varsa tabi ki yapılacaklar bunlarla sınırlı değil.

Dekolte Güzellik Sırları

Dışarıdan yapılacak işlemlerle de bu bölgeyi onarabiliriz. Nasıl mı?

İşte tam bu noktada medikal estetik devreye giriyor. Bu bölgede cilt altına verilen, içeriğinde collagen, hyaluranic asid ve aminoasitlerden meydana gelen, cildimiz için yararlı vitamin ve mineraller, gençlik aşısı dediğimiz uygulama ile mikro iğneleme yapılarak, buradaki hasarın ve nem dengesinin  tekrar yapılanması sağlanıyor. Yani diğer adı ile mezoterapi uygulaması.

Bir diğer tedavi yöntemi de gençleştiren lazer sistemleri. Seanslar ile uygulanan lazerler sistemleri de bu bölgede collagen ve elastin yapının tekrar onarılmasını ve hatta burada oluşmuş güneş lekelerinin de geçmesini sağlıyor. Bazı durumlarda iki kombine tedavi olarak, hem mezoterapi hem lazer sistemleri birleştirilerek,  iyileşmenin  etkisi iki katına çıkabiliyor.

Dekolte bakımını ihmal etmeyerek, biz de bu bölgenin güzelliğini ve büyüsünü kullanabilir, aynı zamanda genç kalmasını sağlayabiliriz.

dekolte bakımı

Sağlıklı Yaşam

Son olarak da kişinin düzenli beslenerek, düzenli uyuyarak, düzenli spor yaparak sağlık bir yaşam sürdürmesi de tabi ki cildimiz üzerinde çok önemli bir rol oynar.

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

© 2022 Kadın Gezegeni ⎪ Tüm hakları saklıdır, izinsiz kullanılamaz.