Now Reading
Birbiriyle Uyumsuz Burçlar

Birbiriyle Uyumsuz Burçlar

Astrolog Fatih Işıdı uyumsuz burçlar üzerine çok değerli analizlerini paylaştı.

Keyifle okumanız ve faydalanmanız dileğiyle.

Uyumsuz Burçlar

Önceki yazımızda burçlar arası uyumdan bahsetmiştik ve burç bazında genel bir uyum tablosu yapmıştık. Tabi uyum kadar uyumsuzluk ve birbiriyle anlaşamayan burçlar da merak konusu olmuştur. Biraz da uyumsuzluğa bakalım…

Uyumda aynı element grubunun burçları ve müttefik-yakın doğadaki elementten burçları (Ateş-Hava ile Su-Toprak ile yakın doğadadır) ele almıştık.

Uyumsuzluk dediğimizde burçların nitelikleri de devreye giriyor. Her burcun bir elementi olduğu gibi bir de niteliği vardır. Öncü, sabit ve değişken… Yani 12 burç, 4 Element (Ateş-Hava-Su-Toprak) ve 3 Nitelik (Öncü-Sabit-Değişken) kombinasyonudur. Örneğin Kova, Hava grubunda ve Sabit niteliktedir. Balık ise Su grubu ve Değişken niteliktedir gibi…

Birbiriyle anlaşamayan burçlar dediğimizde genel yorum, aynı nitelikteki burçların birbiriyle anlaşamadığı yönündedir. Yani öncüler birbiriyle, sabitler birbiriyle, değişkenler birbiriyle çatışabilir. Aralarında “kare açı” dediğimiz 90 derecelik açı vardır. Şimdi her burç için birbiriyle çatışması olası burçlara bakalım:

Koç: Yengeç, Oğlak

Boğa: Aslan, Kova

İkizler: Başak, Balık

Yengeç: Terazi, Koç

Aslan: Akrep, Boğa

Başak: İkizler, Yay

Terazi: Yengeç, Oğlak

Akrep: Aslan, Kova

Yay: Başak, Balık

Oğlak: Terazi, Koç

Kova: Akrep, Boğa

Balık: İkizler, Yay

Buradaki çatışma ihtimalinin burçlar arası genel bir analiz olduğunu, kişiler arası uyum veya uyumsuzlukta doğum haritaları üzerinden hareket etmek gerektiğini tekrar hatırlatalım. Haritalarımızda hepimizin bildiği Güneş burcumuzun yanında diğer birçok burcun özellikleri de mevcut olabilir. (Yükselen, Ay burcu, Merkür, Venüs, Mars vs.)

Yukarıdaki tabloda birbiriyle çatışma yaşayabilecek burçları sıraladık. Çatışma elbette pek istenen bir durum olmasa da bu burçlar birbirlerini görürler ve bilirler. Yani karşısındaki ile anlaşamayabileceğini bilinçli olarak görebilir. “Deli deliyi görünce sopasını saklarmış” misali… Karşısındakinin rakip olduğunu algılayan bir sporcu gibi… Böylece, tutum ve davranışlarını ona göre yönlendirebilir. Anlaşamasa da rakibine saygı duyabilir, rekabeti seçebilir veya bilinçli olarak uzak durur. Örneğin bir Aslan ve Akrep birbirlerine son derece sinir olabilirler. Bu durum gayet olasıdır ancak bir şekilde bir yol bulup iletişim kurabilirler (sopalarını saklayarak 🙂 )

Burçlar arası uyumsuzlukta çok kıymetli olduğunu bizzat gözlemlediğim bir bakış açısı daha vardır. Her burcun rahat iletişim kurduğu, çatışma ve rekabet yaşayabileceği burçlar olduğu gibi bir de anlamakta ve iletişim kurmakta zorlanacağı burçlar vardır. Belki ortada bir çatışma durumu yoktur, hatta bir iletişim çabası da vardır ancak yine de ortak nokta ve bir orta yol bulmakta zorlanılır. Hepimiz yaşamışızdır böyle durumlar. Karşımızdaki bizi olumsuz anlamda tetiklememiştir ama her ne yapsak bir türlü frekansları da tutturamamışızdır. İçten içe bir “kıl olma” hali ortaya çıkar ve bu durum kronikleşebilir. İşte aralarında 150 derecelik açı olan, element ve nitelikleri farklı burçlarda bu tür bir uyumsuzluk bekleyebiliriz. Şimdi burçlar bazında bakalım, kim kime kıl olabilirmiş:

Koç: Başak, Akrep

Boğa: Terazi, Yay

İkizler: Akrep, Oğlak

Yengeç: Yay, Kova

Aslan: Oğlak, Balık

Başak: Kova, Koç

Terazi: Balık, Boğa

Akrep: Koç, İkizler

Yay: Boğa, Yengeç

Oğlak: ikizler, Aslan

Kova: Yengeç, Başak

Balık: Aslan, Terazi

Böylece, yukarıdaki iki tabloda burçlar bazında hangileri birbirleriyle görünür bir şekilde anlaşamayabilir, hangileri ortak nokta bulmakta zorlanarak bir türlü frekansları tutturamayabilir görebiliriz.

Astrolog Fatih Işıdı

[email protected]

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

© 2022 Kadın Gezegeni ⎪ Tüm hakları saklıdır, izinsiz kullanılamaz.